W dniu 15.04.2016r. po raz trzeci wychowawcy świetlicy zorganizowali w naszej szkole III Międzyszkolny Festiwal Świetlicowych Grup Teatralnych ph. „Radosne dzieciństwo – radosny czas”.

Do udziału w konkursie zgłosiły się grupy: „Twister” z PSP3 w Brzesku, „Małe Stasie” z PSP w Sterkowcu oraz „Złote Świetliki” z naszej świetlicy. Festiwal cieszył się dużym uznaniem publiczności, wśród których nie zabrakło podopiecznych ze ŚDSS w Brzesku, grup przedszkolaków z PP nr 4, PP nr 7 oraz Przedszkola im Św. Faustyny w Brzesku. Gościem specjalnym festiwalu była grupa teatralna „Stonoga”, której opiekunką jest pani Agata Podłęcka. Występy poszczególnych grup oceniała komisja w składzie: p. Ilona Latocha – Dylewska, p. Katarzyna Gajec, p. Krzysztof Bogusz, p. Grzegorz Bach i p. Krzysztof Szydłowski. Dla jury wybór najlepszej grupy był bardzo trudny, jednak po burzliwych obradach udało się wyłonić najlepszych:
I miejsce – „Złote Świetliki” (PSP2)
II miejsce – „Twister” (PSP3)
III miejsce – „Male Stasie” (PSP Sterkowiec)
Przyznane zostały również indywidualne wyróżnienia za wyjątkowe umiejętności aktorskie i wokalne, nagrodzone 2 – osobowymi zaproszeniami do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, które ufundował pan Krzysztof Bogusz.

{gallery}/iii_festiwal_swietlica{/gallery}