Przez trzy dni od 9 do 11 czerwca 2015r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbywały się prezentacje spektakli w ramach jubileuszowego 30.  Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Młoda publiczność miała okazję oklaskiwać popisy 25 najlepszych zespołów z Małopolski.

Wyłonione one zostały z powiatowych i regionalnych przeglądów teatralnych 2015 spośród 158 zespołów.

 

W maju grupa teatralna STONOGA z PSP2 w Brzesku zdobyła główną nagrodę – DIAMENTOWE LUSTO w Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Teatralne Lustra”  dla regionu tarnowskiego, który miał miejsce w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. To zaowocowało zaproszeniem do BAJDURKA. STONOGA została jednym z 25 laureatów grup teatralnych Małopolski.

Widowiska oceniali: Jacek Milczanowski (aktor, scenarzysta) i Andrzej Róg (aktor, reżyser).  Jury podziękowało Grupie teatralnej STONOGA z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku „za sympatyczną ufoformę konsekwentną w każdym calu i śmiałą grę aktorską w spektaklu Ufolandia, który nas po(ufo)rmował o różnicy między Ziemianami a Ufoludkami.” Sztukę napisała i wyreżyserowała Agata Podłęcka.

 

Udział STONOGI w Festiwalu Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2015 był możliwy dzięki przychylności pana burmistrza Grzegorza Wawryki i Urzędu Miasta w Brzesku przez zapewnienie uczniom i ich rekwizytom transportu do Nowego Sącza. 

{gallery}bajdurek{/gallery}