Dzisiaj tj. 27 marca 2019 r. na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie została opublikowana lista laureatów i finalistów Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy Antoniemu Dziełakowi, uczniowi klasy 8a, zdobycia zaszczytnego tytułu Finalisty w konkursie kuratoryjnym MKJA!

13 marca 2019 r. odbył się w Krakowie etap wojewódzki MKJA, w którym wziął udział uczeń naszej szkoły Antoni Dziełak. Antek zdobył tytuł Finalisty Konkursu osiągając bardzo wysoki wynik na poziomie 79%. Do tytułu Laureata zabrakło mu zaledwie 5 punktów. Do Konkursu przez kilka miesięcy przygotowywała Antka nauczycielka języka angielskiego mgr Jadwiga Kasperska. Był to czas wytężonej pracy. Poza bardzo obszerną wiedzą językową, Antek musiał zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi kultury i zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, w zakresie wyznaczonym przez lektury napisane w języku angielskim. Tekstów do przyswojenia było bardzo dużo,
ponieważ na etapie wojewódzkim obowiązywały inne lektury niż na poprzedzających go etapie szkolnym i etapie rejonowym, które Antek także zaliczył wzorowo. Aby osiągnąć wysoki wynik na etapie wojewódzkim należało opanować wiedzę i umiejętności na poziomie B2 (średniozaawansowanym). Jednym z podręczników wymaganych na tym etapie był ,,First Certificate Language Practice” M.Vince’a. Warto podkreślić, że dojście aż do etapu wojewódzkiego w MKJA jest naprawdę wielkim osiągnięciem ponieważ jest to konkurs cieszący się ogromną
popularnością wśród uczniów. W całej Małopolsce wzięło w nim udział ponad 10 000 osób. Do etapu rejonowego dostało się ponad 2 000 uczniów, a do etapu wojewódzkiego zaledwie 358. Tym większa radość, że w tym gronie wąskiej grupy finalistów znalazł się uczeń naszej Szkoły. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Antkowi i życzymy wielu dalszych sukcesów naukowych!