30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Przygotowali go uczniowie z klasy IV a. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przedstawiono genezę Międzynarodowego Święta Pracy. Dzieci przypomniały również , iż 1 maja obchodzimy w naszym kraju kolejne rocznice przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Kolejne święto majowe to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzony 2 maja. Uczniowie przedstawili symbole narodowe Polski, a więc obowiązujące dwa rodzaje flagi i godło Polski. W tym dniu obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Święto Konstytucji 3 – go Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Uczniowie zainscenizowali obrady Sejmu Wielkiego, wcielając się w postaci historyczne jak: Stanisław August Poniatowski – król Polski, marszałek Stanisław Małachowski, marszałek Kazimierz Sapiecha oraz biskup krakowski Feliks Turski. Przedstawiono moment, w którym posłowie wyrazili zgodę na wprowadzenie Ustawy Rządowej ( konstytucji ). Konstytucja 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) nowoczesną, spisaną konstytucją. Projekt konstytucji zredagował Hugon Kołłątaj.

W czasie apelu uczniowie kl. IV a wykonali również piosenki: „Witaj majowa jutrzenko” i „Na majówkę”. Piosenkę „Taki kraj” oraz wiersz pt. „Trzeci maja” zaprezentowała Milena Kuta.

Wychowawca klasy IVa oraz nauczyciel wspomagający wyrażają podziękowanie wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu apelu, a w szczególności w przygotowaniu pięknej dekoracji oraz ustawieniu „ sali sejmowej”.

{gallery}trzeci_maj{/gallery}