Dzień 22 kwietnia 2016 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. Wtedy bowiem szkolna drużyna lekkoatletyczna zdobyła pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych chłopców na dystansie 9x1000m w Nowym Targu.

Po ubiegłorocznym sukcesie jakim było zdobycie wicemistrzostwa Województwa Małopolskiego, nikt nie przypuszczał, że uczniowie z brzeskiej „Dwójki” po raz trzeci z rzędu staną na podium i to na jego najwyższym stopniu. Droga do mistrzostwa wiodła poprzez zawody gminne (rozgrywane na stadionie brzeskiego OKS-u) i powiatowe (stadion Piasta Czchów), w których to reprezentanci PSP 2 Brzesko wpadali na metę na pierwszych miejscach z dużą przewagą nad pozostałymi przeciwnikami. W samej, finałowej rywalizacji nasi lekkoatleci toczyli bój o zwycięstwo z ubiegłorocznymi mistrzami województwa ze szkoły podstawowej z Łącka oraz z biegaczami z PSP Szczucin. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk praktycznie na każdej zmianie, a końcowy triumf brzeskiej „Dwójce”, fantastycznym biegiem, zapewnił uczeń klasy VI c Piotr Owca. Tym samym, popularny „Owieczkin”, startując rok po roku, zdobył trzeci medal (wcześniej brązowy i srebrny) w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim. 

W skład „złotej” sztafety weszli Szymon Mida, Igor Blecharski, Dawid Lis, Kamil Hebda, Jan Lewandowski, Michał Wójcik, Hubert Małajowicz, Jakub Żurawski, Piotr Owca i rezerwowy w tym biegu Wiktor Cierniak. Na etapie gminnym barwy PSP 2 Brzesko reprezentowali również Kacper Majda i Damian Boroń. Opiekunem był mgr Marcin Gromadzki.
Kolejność na podium:
1. PSP 2 Brzesko
2. PSP Łącko
3. PSP Szczucin

Marcin Gromadzki

{gallery}mistrzowie{/gallery}