W dniach 2-3 czerwca 2017 r. nasze drużyny harcerskie uczestniczyły w Piaskach Drużkowie w biwaku połączonym z podsumowaniem Harcerskiej Akademii oraz Hufcowym Świętem Zucha. Było nas łącznie ponad 100 zuchów, harcerzy i instruktorów z Brzeska, Czchowa, Jasienia i Radłowa.

W programie były gry terenowe, ognisko, teatrzyk zucha, tor sprawnościowy i konkurs „kredą na asfalcie”. Liczna reprezentacja harcerzy ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, pod opieką druhny komendantki phm. Renaty Rożkowicz i pwd. Marcina Gromadzkiego, zajęła się prowadzeniem biwaku. Opiekunkami zuchów były druhny Lidia Góra i Daria Mleczko.
Podczas uroczystego Apelu, który był podsumowaniem Harcerskiej Akademii, jego komendant hm. Adam Zydroń wręczył patenty przybocznych druhnie Julii Strojny oraz druhowi Szymonowi Opoce. Na patenty zastępowych zapracowały druhny Martyna Bednarz i Karolina Wójcik
Poniżej krótka fotorelacja z części harcerskiej.

{gallery}biwpiasdruz{/gallery}