21 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. „Betlejemski dar”. Spektakl przygotowali uczniowie klasy 6c z koła teatralnego wraz z wychowawczynią Agatą Podłęcką. Przedstawienie wystawiane było 4 razy w ciągu dnia : dwukrotnie dla wszystkich uczniów szkoły, po południu dla rodziców i dorosłych przyjaciół szkoły oraz o 10.00 dla brzeskich przedszkolaków.

W tym roku nasi młodsi przyjaciele z przedszkoli pięknie dopisali, wypełniając swą obecnością po brzegi salę gimnastyczną. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Dziękujemy paniom dyrektorkom i wychowawczyniom przedszkoli za przyjęcie zaproszenia.

Tegoroczne jasełka opowiedziały historię opartą na legendzie o czwartym królu, który ponoć był młodzikiem i podążał za trzema władcami Wschodu. Po drodze rozdał smutnym i potrzebującym wszystkie dary, jakie niósł dla małego Jezuska. Dotarł do niego z pustymi rękoma i bardzo się tego wstydził. Jednak Jezusowi była to najmilsza ofiara. Równolegle w tle toczyła się odwieczna walka piekła z niebem. Diabełki namawiały do złego, ale dzięki wsparciu niebios tylko dobro działo się wokół. Spektakl pełen ciepła, zawierający jasne przesłanie o miłości i otwartości serca na dolę drugiego człowieka wszystkim bardzo się podobał i był nagradzany gromkimi brawami.

Młodzi artyści na koniec poczęstowali przedszkolaków słodyczami i błyszczącymi gwiazdkami na choinkę przygotowanymi przez uczniów klas 4a, 4c i 6c.

Na koniec pani dyrektor Urszula Białka wyraziła ogromną radość z powodu tak licznych odwiedzin dzieci i opiekunów z przedszkoli oraz zaprosiła na kolejne spotkania w naszej szkole. Przed rozstaniem mury szkoły zatrzęsły się od wspólnie zaśpiewanej kolędy.

{gallery}wspomnienie{/gallery}