28 kwietnia 2016 roku w miejscowości Tokarnia (powiat myślenicki), w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się Finał Wojewódzki w mini piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn (mistrzów rejonu tarnowskiego, chrzanowskiego, limanowskiego, nowotarskiego, wielickiego i miasta Krakowa), które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy.

Nasi reprezentanci znaleźli się w grupie A, w której to lepsi byli w przebijaniu piłki przez siatkę od szkoły podstawowej z Krzeszowic (wygrana 2:0) oraz od „podstawówki” z Gorlic (2:1). Następnie, trafiając do ścisłej grupy finałowej, nie udało się znaleźć sposobu na silne drużyny z PSP nr 4 Andrychów (porażka 1:2) i PSP nr 155 z Krakowa (0:2). Ostatecznie, po podliczeniu punktów, nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce, a Mistrzem Małopolski została ekipa z grodu Kraka.

Tym samym podopieczni mgr Szczepana Smolenia, ponownie znaleźli się na wojewódzkim podium (drugie miejsce w zeszłym roku), a w składzie „brązowej” drużyny znaleźli się: Kacper Cierniak, Wiktor Cierniak, Kamil Hebda, Oliwier Klimczak, Maciej Mocię, Maksym Pukal, Piotr Owca, Bartłomiej Ryba, Kacper Smoleń i Michał Wójcik. Dodatkowo w zawodach gminnych, powiatowych i rejonowych występował również Tomasz Sadlej.

{gallery}braz_siatka{/gallery}

Marcin Gromadzki