20 października Członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Ziemi Brzeskiej, na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Św. Jakuba, inaugurującej XII już rok akademicki. Dzięki życzliwości władz i studentów tegoż Uniwersytetu, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów związanych między innymi z historią Brzeska i okolic.

Z kolei 4 listopada odbył się wykład pt. Cmentarz Łyczakowski. Panteon Narodowy. Pan Wiesław Piprek zabrał nas na wirtualny spacer po tej tak ważnej dla narodu polskiego nekropolii. Prelegent przybliżył również słuchaczom dzieje Cmentarza Orląt Lwowskich. Była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu okraszona ciekawymi anegdotami na temat spoczywających na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie wybitnych Polaków.

{gallery}panteon_narodowy{/gallery}