12 – 14 maja 2015 roku w RCKB w Brzesku odbywały się 4. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „TEATRALNE LUSTRA”. Organizatorami Konfrontacji było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku.

Zespół Konsultantów: Ewa Cypcarz Bogucka  – aktorka, Bogdan SŁOMIŃSKI – aktor, Jacek MILCZANOWSKI – aktor, reżyser, scenarzysta –  po obejrzeniu 31 przedstawień teatralnych ( w tym 22 w kategorii teatrów dziecięcych i 9 w kategorii młodzieżowej)  przyznali 

 

Nagrodę Główną – DIAMENTOWE LUSTRO

naszemu Zespołowi  Teatralnemu  STONOGA za spektakl „Ufolandia”.

 

Scenariusz, reżyseria, scenografia, kostiumy – Agata Podłęcka , opiekunka grupy. Aranżacje muzyczne – Andrzej Gicala, pomoc scenograficzna – Anna Serwin, rodzice.

Aktorzy z klasy 5c: Patrycja Serafin, Klaudia Haber, Gabriela Gniadek, Kamila Kita, Bartłomiej Kózka, Piotr Owca, Mateusz Sacha.

Zespół STONOGA został zaproszony do udziału w spotkaniu finałowym XXX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREKw Nowym Sączu, który będzie miał miejsce 9-11 czerwca 2015r.

„Ufolandia” to opowieść o fantastycznym świecie stworków, które są pełne ufności i tej samej ufności oczekują od odkrywanego przez nie świata. Same zaś żyją w przestrzeni wypełnionej dobrocią i przyjaźnią. Jak na to odpowie nowa, odkryta planeta? Spektakl jest refleksją nad  kluczowymi potrzebami dzieci i  poszukiwaniem  wartości w coraz większym chaosie antywartości.

Warto dodać, że w ciągu trzech dni konfrontacji przez scenę przewinęło się 500 młodych aktorów.

 

Na poniżej podanej stronie Radia RDN znajduje się krótka relacja dźwiękowa z rozdania nagród.

 

http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/brzesko/11562-tatralne-lustra-w-brzesku-gospodarze-gora  

 

Gratulujemy STONODZE i trzymamy kciuki na „Bajdurku”.

{gallery}stonoga{/gallery}