23 kwietnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców. Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym przygotowała na to niezwykłe popołudnie prezentację wszelkich możliwości edukacyjnych placówki oraz stworzyła okazję do obejrzenia pomieszczeń świetlicowych, biblioteki szkolnej, jadalni, sal korekcyjnych, gimnastycznych oraz klasopracowni.

Dzieci mogły uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli i starszych kolegów. Z otrzymaną na wstępie zakładką zdobywały kolejne „bazy”, wykonywały zadania i zdobywały trofea oraz pieczątki potwierdzające udział. Za odwiedzenie każdej bazy i zdobycie wszystkich pieczątek w gabinecie pani dyrektor Urszuli Białki czekały podarunki – niespodzianki. Mieszkańcy Brzeska mogli wysłuchać oferty, dopytać się o interesujące ich rzeczy, zasięgnąć rady pedagoga szkolnego i zobaczyć klasy wraz z pomocami dydaktycznymi. Udostępniona była sala „Radosnej Szkoły”, gabinety logopedyczne i zajęć reedukacyjno – kompensacyjnych, klasa teatralna. Dzieci mogły ćwiczyć na przyrządach gimnastycznych i śledzić trening sekcji judo. Harcerze prezentowali swą działalność, osiągnięcia i pomagali dzieciakom w poruszaniu się po pawilonach szkoły. Opiekunowie SKO opowiadali o korzyściach płynących z oszczędzania w prężnie działającej w PSP2 Szkolnej Kasie Oszczędności. Ponadto na wszystkich miłych gości czekał słodki poczęstunek – napoje oraz ciasta przygotowane przez uczniów i ich rodziców.

Dzień Otwarty Szkoły cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Skorzystało z niego liczne grono przyszłych pierwszoklasistów. Należą się podziękowania wszystkim gościom za miłe odwiedziny oraz rodzicom uczniów za pomoc w organizacji spotkania.

{gallery}dzien_otwarty{/gallery}