Tradycyjnie, w połowie września, harcerze z województwa małopolskiego spotkali się na chorągwianym zlocie, inaugurującym rok harcerski 2016/2017. Hasłem tegorocznego, trzydniowego biwaku, który odbywał się w Mszanie Dolnej było „Szczyty BezKitu!”.

Komendant Hufca Gorczańskiego, pwd. Bartłomiej Handzel, z radością przyjął blisko tysiąc harcerzy, którzy zjawili się w Beskidach, aby przenieść się w świat legend i baśni. W lasach, w pobliżu Mszany Dolnej, gdzie kłębią się czarty, duchy i zbójcy, uczestnicy zlotu poznawali ich historię oraz rozwiązywali zagadki związane z Beskidami i Gorcami. Spacerując po pięknej okolicy, zdobywali kolejno szczyty umiejętności, sprawności, logiki, wytrwałości i wiele innych.
Mimo kapryśnej pogody, harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września z naszej szkoły, bardzo dobrze poradzili sobie z wyzwaniami, jakie przedstawiał program współzawodnictwa w swoim pionie. Pod opieką drużynowego pwd. Marcina Gromadzkiego, nasz patrol w osobach: Zofia Górska, Barbara Górska, Karolina Laska, Aleksandra Reczek, Karolina Romańska, Witold Piróg, Antoni Dziełak, Maciej Mocię, Szymon Opoka i Emil Plichta wywalczył drugie miejsce, ulegając jedynie drużynie z Hufca Jordanów. Uczestniczyliśmy również w chorągwianym konkursie na filmik ph. „W zdrowym ciele zdrowy druh”. Na podstawie materiałów z letniego obozu w Piaskach Drużkowie, praca autorstwa phm. Renaty Rożkowicz i pwd. Marcina Gromadzkiego zdobyła również drugie miejsce. Montażem filmiku zajmowała się Barbara Gromadzka, której dziękujemy za pomoc przy powstawaniu konkursowego dzieła.
W niedzielę, na zakończenie inauguracyjnego spotkania, uczestniczyliśmy w polowej Mszy Św., a po niej w uroczystym Apelu Pożegnalnym. Komendant Chorągwi Krakowskiej hm. Mariusz Siudek dziękował wszystkim za przybycie, za wspólne harcowanie w Beskidzie Wyspowym i zapraszał na harcerski start za rok, którego gospodarzem będzie Hufiec Podhalański.

{gallery}harcstart2016{/gallery}</p>