17 maja 2017 roku na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Finały Wojewódzkie w biegach przełajowych, zorganizowane przez Małopolski SZS. W ramach IMS, Gimnazjady oraz Licealiady młodzież rywalizowała w biegach drużynowych i indywidualnych.

Nasze szkolne drużyny zakończyły swój udział już w gminnych eliminacjach, natomiast indywidualnie troje naszych lekkoatletów pomyślnie awansowało do finału wojewódzkiego. Po wcześniejszym zdobyciu tytułu mistrzyni gminy oraz powiatu Patrycja Szołtysik z klasy 3e została siódmą zawodniczką w Małopolsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2006-2007. Taką samą historię startów w tegorocznych biegach przełajowych miał uczeń klasy 6b Michał Wójcik – mistrz gminy, powiatu oraz 7. pozycja w kategorii chłopców z rocznika 2004-2005.
Największy sukces odnotował Igor Blecharski z klasy 5a, który w biegu na 1000 metrów został Mistrzem Małopolski w kategorii chłopców z rocznika 2006-2007!
Sukces naszych reprezentantów jest tym cenniejszy, ponieważ w każdym z finałowych biegów uczestniczyła prawie setka zawodniczek bądź zawodników z naszego województwa. Opiekunami wiosennych zmagań lekkoatletycznych, począwszy od zawodów gminnych byli: Renata Rożkowicz, Marcin Gromadzki i Mateusz Urban.

{gallery}mistrzmalop{/gallery}