4 lutego 2016r. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Brzesku odbył się gminny konkurs czytelniczy pod hasłem ,,W świecie Romea i Julii Williama Szekspira”.

Został on poprzedzony etapem szkolnym przygotowanym przez polonistkę Agatę Podłęcką. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas 6b i 6c. Poziom był wyrównany i wysoki. Test w formie pisemnej zawierał 25 pytań dotyczących tragedii Szekspira „Romeo i Julia”. Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 25 punktów.

Wyniki etapu szkolnego:

I miejsce – Mateusz Sacha 6c 23p, Klaudia Haber 6c 23p.

II miejsce – Kamila Kita 6c 22,5p, Julia Bodura 6c 22,5p.

III miejsce – Gabriela Gniadek 6c 22p, Kinga Kural 6c 22p.

Do etapu gminnego, zgodnie z regulaminem konkursu, zakwalifikowało się czworo najlepszych uczniów, a więc Mateusz Sacha, Klaudia Haber, Kamila Kita i Julia Bodura. Walczyli oni z 24 uczniami z: PSP nr 2 w Jadownikach, PSP nr 3 w Brzesku, PSP w Sterkowcu, PSP w Szczepanowie, PSP w Morzyskach, PSP w Jasieniu i PSP w Porębie Spytkowskiej.

Uczniowie zmierzyli się  najpierw z testem pisemnym. Po tej części nasz Mateusz był II. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez młodzież biorącą udział w zajęciach koła polonistycznego. Zaprezentowała ona współczesną wersję tragedii Szekspira pt. ,,Romek i Julka dziś”.

Następnie sześcioro uczniów walczyło o zwycięstwo w finale ustnym. Mateusz Sacha został finalistą konkursu.

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Brzesku oraz BOSiR wręczyła pani dyrektor Anna Czernecka. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodki upominek. Gratulujemy Mateuszkowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

{gallery}gminnykonkurs{/gallery}