10 października 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbywał się Jesienny Turniej Zuchów i Harcerzy. Na owy turniej przybyło około 140 zuchów, harcerzy i instruktorów z Hufca Brzesko. Zmagania rozpoczęły się sprawnościowym torem przeszkód, prowadzonym przez phm. Renatę Rożkowicz i pwd. Marcina Gromadzkiego, następnie harcerze udali się na kolejne punkty zaliczeniowe

, takie jak: piosenka harcerska, krzyżówka, szyfry, samarytanka, pionierka obozowa, malowanie plakatów oraz wykonywanie „kasztanowych ludzików”. W skład jury sędziowskiego, w konkurencjach muzyczno-plastycznych, weszła również dh Lidia Góra, która okazała pomocną dłoń w przygotowaniach i opieką podczas „Jesiennego Turnieju…”. Nie zabrakło też członków naszej młodzieżowej kadry instruktorskiej w osobach druhów odkrywców Michała i Miłosza Plichtów. Dla wszystkich uczestników była to świetna okazja do wspólnej zabawy poprzez rywalizację konkursową, która sprawdzała nasze skautowskie rzemiosło.

W tym samym dniu miał miejsce Apel Startowy, na którym omówiona była całoroczna pracy wszystkich drużyn za rok szkolny 2014/2015. Statuetki Drużyny Kopernikowskiej otrzymał nasz Szczep im. Bohaterów Września w drużynach im. Starzyńskiego i majora Hubala oraz Gromada Zuchowa Przyjaciele.

{gallery}zhp_jesien_turniej{/gallery}