Na październikowy, piękny, słoneczny weekend (10-12.10.2014r.) harcerze z powiatu brzeskiego wyznaczyli sobie Hufcowy Start, połączony z sobotnim, corocznym Jesiennym Turniejem Zuchów i Harcerzy, rozgrywanym we wszystkich pionach harcerskich. Miejscem zorganizowanych przez Komendę Hufca Brzesko zmagań był ośrodek ZHP w miejscowości Piaski Drużków.

Pod opieką Komendy Biwaku, w osobach takich jak: hm. Adam Zydroń – komendant, pwd. Marcin Gromadzki – oboźny oraz hm. Maria Tyka, hm. Maria Motyka, hm. Kazimierz Kordecki, phm. Renata Rożkowicz, pwd. Jolanta Król i druhna Sylwia Kornaś uczestnicy biwaku spędzali czas na wspólnych grach i zabawach integracyjnych. W piątkowy i sobotni wieczór zasiadali do harcerskiego ogniska gdzie przy jego blasku dzielili się przeżyciami i przygodami ze swego, lokalnego życia harcerskiego; przedstawiali swoje talenty wokalne i aktorskie oraz dzielili się spostrzeżeniami z turniejowej rywalizacji. W niedzielę, oprócz wyjścia na Mszę Św., był czas na podsumowanie wszystkich konkursów organizowanych w minionym roku szkolnym przez Hufiec Brzesko (m.in. ogłoszono wyniki zmagań o miano „Drużyny Kopernikowskiej”) i wręczeniu przez Komendantkę Hufca hm. Marię Tykę pamiątkowych statuetek oraz dyplomów dla najlepszych.

W tym trzydniowym spotkaniu, swoją pomocą służyła również młodzieżowa kadra Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września w osobach druhów odkrywców Michała i Miłosza Plichtów oraz druhny Marioli Świątkowskiej – młodzieżowej kadry biwaku.

            Pod przewodnictwem komendantki turnieju phm. Renaty Rożkowicz łącznie w zmaganiach brało udział 117 zuchów i harcerzy oraz 14 instruktorów z Hufca Brzesko, a wyniki Jesiennego Turnieju Zuchów i Harcerzy – Piaski Drużków 2014 przedstawiają się następująco:

 

Zuchy –                       I miejsce         GZ Leśne Duszki z Jasienia                                    46 pkt.

II miejsce        GZ Leśne Ludki z Czchowa                         43,5 pkt.

III miejsce      GZ Leśne Ludki z Tworkowej                      42 pkt. 

IV miejsce      GZ Przyjaciele z PSP 2 w Brzesku                41 pkt.

 

Harcerze –                  I miejsce         DH im. Hubala z PSP 2 w Brzesku                        53 pkt.

II miejsce        DH Poszukiwacze Przygód z Jasienia           52,5 pkt.

III miejsce      DH Czchowskie Orły                                    52 pkt.

                     DH Iskierki z Tworkowej                              52 pkt.

V miejsce        DH im. Starzyńskiego z PSP 2 w Brzesku    43,5 pkt.

 

Harcerze starsi  –        I miejsce         DSH Sokoły z Czchowa                              59 pkt.

                                 II miejsce          DSH Jadowici z Jadownik                            55 pkt.

                                 III miejsce         DSH Fatamorgana z PG 2 w Brzesku           48,5 pkt.

                   

 

 

Pwd. Marcin Gromadzki

{gallery}zhp-turniej{/gallery}