“Kolędowania nadchodzi czas” Pod takim hasłem już po raz trzeci PSP nr 2 w Brzesku zorganizowała Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2016, którego pomysłodawcą jest pani Ewa Łupińska-Toroń.

Celem konkursu było podtrzymanie tradycji kolędowania. Honorowy patronat nad konkursem objął ks. Wojciech Werner proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Koordynatorkami konkursu były panie: Ewa Łupińska-Toroń i Magdalena Olchawska. Natomiast nad piękną dekoracją czuwała pani Joanna Kołodziej.

Konkurs podzielony został na dwie części. Półfinał konkursu odbył się 9 grudnia 2016r. w Jury, którego zasiedli nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie:

W kategorii klas 0-III : Bogumiła Fuczek, Barbara Zając, Ewa Bukowicz, Elżbieta Gibas, Jolanta Sarlej, Magdalena Sajdak, ks. Zbigniew Baran, Joanna Kołodziej, Marcin Gromadzki oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Olchawska.

W kategorii klas IV-VI : Agata Podłęcka, Aleksandra Jaworska, Magdalena Zachara, Magdalena Płachta, Joanna Kołodziej, ks. Zbigniew Baran oraz przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego Kinga Gicala.

Łącznie w półfinale udział wzięło ponad 50 uczniów w kategoriach: soliści, duety i zespoły. 
13 grudnia 2016r. w koncercie finałowym zaprezentowało się 18 finalistów, którzy walczyli o czołowe miejsca prezentując się przed Jury konkursu w składzie:
Ks. Wojciech Werner – przewodniczący Jury, dyr. Urszula Białka (PSP nr 2), wice dyr. Maria Kieć (PSP nr 2), dyr. Ilona Latocha-Dylewska (Szkoła Muzyczna Brzesko), Bogumiła Szymańska (pedagog szkolny), Andrzej Piotrowski (nauczyciel muzyki), Grzegorz Bach (sponsor).
Tradycyjnie w konkursie nie mogło zabraknąć nauczycieli. Przepięknie wyśpiewane kolędy i pastorałki przez panią Monikę Nowicką oraz panią Agatę Podłęcką nagrodzone zostały wielkimi brawami. Niespodzianką tegorocznego konkursu był występ emerytowanych nauczycieli pani Anny Serwin i Izabeli Jadczak, którym towarzyszyła zaproszona młodzież oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Jazowsku pod przewodnictwem ks. Mirosława Papiera. Nasi goście wspaniale zaprezentowali tradycyjne kolędy, wykonaniu którym uroku dodawały przepiękne regionalne stroje góralskie. Występ naszych gości spotkał się bardzo ciepłym odbiorem widowni, która włączyła się do wspólnego śpiewu.
Podczas obrad Jury, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wspólnie odśpiewali świąteczne kolędy przy akompaniamencie pana Andrzeja Piotrowskiego.
Czołowe miejsca w tegorocznym konkursie zdobyli: kategoria soliści: Martyna Mendel (kl.2d) i Milena Kuta (kl.6a), kategoria duety: Kinga Gicala i Anna Janas (kl.3d) oraz Gniadek Weronika i Nadia Kita (4d), w kategorii zespoły: Nadia Grabka, Hościło Hania, Bronkowska Olga, Buzdygan Julia, Syga Julia (kl. 2e) oraz Oliwia Kukułka, Maja Majdyś, Aleksandra Gałek, Weronika Warzecha, Szymon Opoka (kl. 6c).

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie konkursu, pani Joannie Kołodziej za pomysł dekoracji oraz nauczycielom świetlicy za współorganizację.

Dzięki dobrej woli i zaangażowaniu tak wielu osób ten Konkurs Kolęd i Pastorałek miał niepowtarzalną, wspaniałą atmosferę i oprawę.
Szczególne podziękowania dla fundatorów nagród „III – go Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek” a byli to:
Aneta i Daniel Dębińscy F.H.U. Szklana Gwiazda w Brzesku
Grzegorz Bach Biuro-Partner w Brzesku
Iwona Dobrzańska Glassia Studio Fusingu w Brzesku
Agnieszka Olchawa Glassia Studio Witraży w Brzesku
Biuro Promocji Urzędu Miasta Brzesko

{gallery}konk_kol2016{/gallery}