16 marca odbył się w naszej szkole szesnasty już Konkurs Wiedzy o Ziemi Brzeskiej organizowany przez Szkolne Koło Przyjaciół Ziemi Brzeskiej. Jak co roku o zwycięstwo rywalizowali uczniowie klas trzecich i piątych.

Uczniowie klas piątych mieli do wykonania zadania praktyczne polegające na przedstawieniu sylwetek znanych absolwentów szkoły : Andrzeja Gicali, Aleksandra Palińskiego ,Wojciecha Wojdaka oraz plakatu pod hasłem „Moja szkoła w moim mieście”. Z kolei uczniowie z klas III rozpoznawali zabytkowe budynki przedstawione na pocztówkach .

Po podsumowaniu punktacji okazało się, że w kategorii klas III I miejsce zajęły ex aequo klasy III a i III b, III c , a miejsce II klasa III d. Wśród starszych kolegów triumfowali uczniowie klasy V a. Tuż za nimi uplasowała się klasa V c i V b.

Wszystkim gratulujemy świetnych wyników , dziękujemy za udział w konkursowych zmaganiach!!!!

{gallery}konkurs_ziemia_brzeska_16{/gallery}