Proszę wychowawców o zmiany nazw folderów przedmiotów swojej klasy tak, aby przez nazwą przedmiotu znajdowało się oznaczenie oddziału, np. “Przyroda” należy zmienić na “4A Przyroda”. W razie problemów proszę obejrzeć to: Jak zmienić nazwę folderu w Dysku Google

Jeśli już został Ci udostępniony dysk, możesz umieszczać w nim materiały. Jak sprawdzić, czy udostępniono mi już wszystkie foldery?

Jak dodać plik do folderu klasowego?

Filmik instruktażowy: Jak umieścić plik na Dysku Google, a następnie go udostępnić  (w ten sposób możemy udostępniać linkiem różne pliki ze swojego konta nie zapychając też dysku szkolnego – ale wtedy zabieramy sobie prywatne miejsce na dysku) Jest to też dobry sposób na ominięcie ograniczenia dodawania plików w wiadomości wysyłanej przez dziennik elektroniczny. W wiadomości przez Vulcan możemy wkleić link do pliku w ten sposób umieszczonego na swoim dysku i udostępnionego.

Na stronie projektu LEKCJA: ENTER  umieszczone są materiały dotyczące wielu narzędzi i aplikacji, które można wykorzystać w nauczaniu zdalnym.

Na stronie ZDALNA KLASA (gov.pl) wymienionych jest kilka narzędzi pracy zdalnej oraz poradników wideo (Uwaga, aby je zobaczyć należy w tekście w artykule kliknąć w wymienione wyżej nagłówki)