„Pisarzem zostaje się, tylko pisząc.”

Éric-Emmanuel Schmitt

Czym jest Kuźnia Literacka?

To przestrzeń dla wszystkich uczniów, którzy lubią obserwować, myśleć, rozmawiać, którzy chcą pisać i podzielić się swoją twórczością z innymi. To miejsce dla tych, którzy tworzą „do szuflady”, ale zdecydowali się ją otworzyć i udostępnić jej zawartość, a także dla tych, którzy mają już swoje osiągnięcia literackie.

Publikujemy tu napisane przez uczniów artykuły, wywiady, własną twórczość literacką oraz inne teksty nadesłane do redakcji. Zespół Kuźni, czyli uczniowie naszej szkoły, udostępni je czytelnikom po wcześniejszej weryfikacji i korekcie.

Zachęcamy do pisania. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie żyło dzięki Wam i Waszym tekstom. Nasz adres e-mail: kuznia.literacka@sp2brzesko.pl

Zespół Kuźni Literackiej

Zespół Kuźni Literackiej:

Zofia Pacura – redaktor naczelna, Julia Nadolnik – zastępca redaktora naczelnego; Igor Grzyb, Aleksander Struzik, Barbara Węgrzyn, Emilia Frys, Wiktoria Korbaś, Zofia Habel, Julia Potoczek

opiekun: mgr Magdalena Zachara

Miło nam poinformować, że teksty ubiegłorocznych laureatów konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich i międzypowiatowych oraz inne wyróżnione utwory, a także wywiady złożyły się na I tom rocznika “Kuźnia Literacka”. Rocznik dostępny jest w bibliotece szkolnej oraz w Bibliotece Publicznej w Brzesku w Oddziale dla Dzieci.