W ubiegłym tygodniu finałem wojewódzkim w Nowym Targu zakończyły się zmagania młodych lekkoatletów, którzy w ramach Igrzysk Dzieci czyli uczniów urodzonych w roku 2005 i młodszym, rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta startowały na dystansie 10 x 800 m, natomiast chłopcy musieli pokonać dystans 10 x 1000 m.

Sztafeta żeńska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, po uprzednim zdobyciu tytułu mistrzyń gminy Brzesko oraz mistrzyń powiatu brzeskiego, doskonale zaprezentowała się w Nowym Targu, zdobywając 4. miejsce w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. W zawodach tych udział wzięło 32. drużyny.
W skład podopiecznych trenerki Renaty Rożkowicz weszły: Aleksandra Serwatka, Wiktoria Mysińska, Klara Filipowska, Laura Kaczmarek, Julia Buchała, Wiktoria Szałas, Patrycja Szołtysik, Marlena Łanocha, Ewa Wawryka i Amelia Kural. Rezerwową była Emilia Nazimek.
W kategorii chłopców z tego samego rocznika, uczniowie PSP nr 2 Brzesko pod opieką Marcina Gromadzkiego, zdobyli w gminnych oraz powiatowych eliminacjach dwa drugie miejsca. W małopolskim finale pobiegli na miarę swoich możliwości, plasując się na 16. pozycji. Ekipę męską tworzyli Szymon Mida, Nikodem Szwed, Franciszek Janas, Kajetan Filipowski, Franciszek Oleszczuk, Dawid Lis, Mateusz Zwolak, Rafał Hajdo, Filip Babicz oraz Igor Blecharski. Ponadto w eliminacjach występowali Miłosz Bruc i Jakub Pacura.

 {gallery}przel_sztaf2017{/gallery}