W dniach 5-13 sierpnia 2022 r. harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września wraz z przedstawicielami drużyn „Gwiezdne Gryfy” oraz „Leśna Dziatwa” z Mokrzysk, uczestniczyli w letnim obozie w Mielnie-Unieściu (stanica Hufca Ziemi Wadowickiej).

            Kadrę obozu stanowili: komendantka phm. Renata Rożkowicz, zastępca komendantki pwd. Marcin Gromadzki, pwd. Szymon Opoka – oboźny, dh. Urszula Kural i dh. Agnieszka Kaczmarczyk. Za część programu odpowiadała również młodzieżowa kadra obozu w składzie: dwie druhny Julki Wójcik, Karolina Wójcik, Wiktoria Wójcik, Hubert Majka i Karol Sowa.

Wakacyjne harcowanie przebiegło pod hasłem „Wyspa Bi Pi”. Oprócz realizacji zadań programowych był czas na korzystanie z uroków nadmorskiej okolicy – kąpiele słoneczne i morskie, rzeźby na piasku, gry i zabawy na plaży. Do częstych należały wycieczki piesze, nie tylko wzdłuż morza, ale również obok pobliskiego jeziora Jamno, gdzie punktem kulminacyjnym był rejs statkiem. Nie zabrakło również spotkań z przedstawicielami Policji, Państwowej Straży Pożarnej, a także duże wrażenie zrobił pokaz ratownictwa wodnego na plaży w Mielnie. Ostatnia noc pod gołym niebem, przy dogasającym ognisku była dopełnieniem niezapomnianych przeżyć, dzięki którym ten obóz będzie długo wspominany.