W dniu 19 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas 4 – 8 wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji ph. „Marzycielska Poczta”. Głównym zadaniem tego przedsięwzięcia jest pisanie kartek i listów do chorych dzieci. W klasach młodszych akcja zaczęła się wcześniej, bo już od 9 grudnia. Dzieci razem z wychowawcami wykonały piękne kartki świąteczne, które mogły wysłać wspólnie z rodzicami lub w czasie klasowej wycieczki na pocztę. Nie licząc listów, które zostały wysłane indywidualnie przez uczniów nasza szkoła wykonała i wysłała ponad 150 listów.

Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Jest to już piąta edycja „Marzycielskiej Poczty” i warto tę akcję kontynuować
w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej: wychowawcom i uczniom za zaangażowanie się w tę akcję.