Organizatorem konkursu jest zespół przedmiotowy nauczycieli matematyki w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz stworzenie możliwości wykazania się zdolnościami matematycznymi. Konkurs jest dwuetapowy i mogą w nim brać udział uczniowie klas V powiatu brzeskiego.

24 marca 2015 roku został przeprowadzony I etap konkursu – etap szkolny, w którym wzięło udział 124 uczniów powiatu brzeskiego. Do etapu finałowego, który odbył się 20 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej zakwalifikowało się 25 uczniów, a wśród nich Mateusz Sacha, uczeń klasy Vc.

9 czerwca 2015 roku miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Uczestniczyli w niej laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V oraz ich opiekunowie. Otrzymali oni dyplomy i nagrody za wysokie wyniki i lokaty. Mateusz był jednym z 10 laureatów tego konkursu.

 

Mateuszowi gratulujemy i życzymy wielu matematycznych sukcesów w klasie szóstej !!!


{gallery}mateusz_sacha{/gallery}