Marzec jest dobrym czasem na wyciszenie i refleksje nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W naszej szkolne rekolekcje przebiegały jak co roku bardzo aktywnie. Cała społeczność uczniowska włączana była czynnie do uczestnictwa, a nie tylko do słuchania. W tym roku motywem przewodnim była bezinteresowna miłość okazywana każdemu człowiekowi.

Dzieci coraz bardziej skupiają się na własnych osobach, coraz bardziej zabiegają o siebie i trzeba je uwrażliwiać na obecność wokół nich jeszcze innych osób, które należy szanować, tolerować, pomagać im, dzielić się, a nie tylko brać. Dlatego jednym z zadań było wykonanie przez siebie zaprojektowanych serc, w które wpisane były dobre uczynki. Z całej szkoły wpłynęło 150 prac, a wszystkie były tak urokliwe i wzruszające, że nie wybrano tych najpiękniejszych. Wszystkie uznano za wyjątkowe i każdy dziecięcy artysta otrzymał za wykonany projekt drobną nagrodę. Ich urodę można było podziwiać na wystawie urządzonej na hallu głównym szkoły. Część sec dotarła do osób, które w sposób szczególny ich potrzebowały.

Inną formą pobudzania do ożywczego bicia uczniowskich serc był spektakl pantomimiczny pt. „Miłość bezinteresowna” przygotowany przez panią Agatę Podłęcką wraz z uczniami klasy 5c z koła teatralnego. Spektakl wzmacniany był wdzięcznym śpiewem chórku „Ziarenka Nadziei” pod batutą pana Andrzeja Gicali.  Dodatkowo ks. Zbigniew Baran przygotował wymowną prezentację multimedialną o różnych rodzajach miłości. To wszystko działo się obok tradycyjnych trzydniowych nauk rekolekcyjnych. Dzieci mogą powiedzieć, że w pełni regenerowały swe serduszka, myślały nad swym postępowaniem, o czym świadczyła ich piękna postawa podczas występów oraz interakcja z młodymi aktorami szkolnej sceny.

Całe przedsięwzięcie było odniesieniem do nauk naszego największego Polaka św. Jana Pawła II w przeddzień 10 rocznicy jego śmierci i 1 rocznicy kanonizacji, który szerzył filozofię cywilizacji miłości i nawoływał, by miłosierdzie było zawsze przed sprawiedliwością.

{gallery}milosc{/gallery}