29 kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej
 nr 2 w Brzesku odbyła się II edycja projektu „Muzeum w szkole”.
Uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami, chętnie włączyli się do tego przedsięwzięcia, składającego się z 3 etapów.

I etap – zebranie jak największej ilości starych przedmiotów codziennego użytku, pamiątek rodzinnych, sprzętów z dawnych lat.
II etap – przygotowanie wystawy w holu naszej szkoły. Znalazły się tam eksponaty pochodzące z XX wieku m.in. stare przedmioty gospodarstwa domowego: kołowrotki, cepy, żelazka żeliwne, młynki, maselnice, maszyna do szycia Singer (najstarsze z nich są datowane na lata 20. XX wieku).
Wśród eksponatów mogliśmy zobaczyć również: gramofon, stare radia, maszyny do pisania, drewniane narty biegowe, książki, haftowane obrazy, aparaty fotograficzne, pieniądze, dwa eksponaty archeologiczne, okulary z 1945 roku, a nawet świadectwo szkolne z 1922 roku.
III etap – finał akcji „Muzeum w szkole” odbył się 29 kwietnia 2016 roku. Zaproszony gość, Pani Anetta Stachoń, kustosz z Muzeum St. Fischera w Bochni, wygłosiła wykład pt.: „Zapomniane zawody” – była to forma nagrody dla klas, które włączyły się w tegoroczną akcję.
W tym dniu nagrodzeni zostali również :

  • Emilia Wnęk z klasy 2b (przedmioty duże –m.in. maszyna Singer, kołowrotek, maselniczka, okulary),
  • Gabriela Duda z klasy 4a (zebranie największej ilości eksponatów),
  • klasa V „a”, która zgromadziła 24 eksponaty.

Organizatorzy akcji „Muzeum w szkole”, p. Justyna Lambert i p. Magdalena Sowa, jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w realizację tego ciekawego projektu edukacyjnego.

{gallery}muz_szk2016{/gallery}