26  kwietnia 2018  roku  w Publicznej Szkole Podstawowej
 nr  2  w Brzesku  odbyła  się   kolejna   edycja Muzeum w szkole. Uczniowie,  wraz ze swoimi wychowawcami , chętnie włączyli się do tego przedsięwzięcia, składającego się z 3 etapów.

I etap –    zebranie  eksponatów, starych  przedmiotów codziennego użytku, pamiątek rodzinnych, sprzętów z dawnych lat.

II etap –  przygotowanie wystawy w naszej szkole.  Znalazły się tam przedmioty z lat 20.-80.  XX wieku  m.in.  stare przedmioty gospodarstwa domowego. Wśród eksponatów mogliśmy zobaczyć również: stare radia, drewniane narty biegowe, książki, haftowane obrazy, lampy naftowe,  aparaty fotograficzne, dawne pieniądze, porcelanowe lalki, okulary z 1945 roku,
  a nawet świadectwa szkolne z 1922 roku.

III etap – finał Muzeum w szkole. Klasy, które włączyły się w zostały zaproszone na wykład pt. Nasze nazwiska prowadzony  przez panią Anettę Stachoń z Muzeum St. Fishera w Bochni.

W tym dniu  odwiedziły nas również przedszkolaki, które mogły  zobaczyć przedmioty  dla nich już często  nieznane, ale jakże ciekawe.
{gallery}muzeum2018{/gallery}
Obszerną fotorelację z ich wizyty można obejrzeć , korzystając z poniższego linku.:

Organizatorzy :  J. Lambert i . M. Sowa  jeszcze raz dziękują wszystkim uczniom, którzy  przynosząc ciekawe eksponaty, przyczynili się
 do przygotowania ekspozycji w naszym szkolnym muzeum.