To hasło akcji organizowanej w maju 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr  2 w Brzesku. Organizator Justyna Lambert zaprosiła  wszystkich uczniów wraz ze swoimi wychowawcami do włączenia się do tego przedsięwzięcia, składającego się z 3 etapów.

I etap    zebranie  jak największej  ilości  starych  przedmiotów codziennego użytku, pamiątek rodzinnych, sprzętów z dawnych lat, już dzisiaj nie używanych.Takich, które zapomniane, a niejednokrotnie i zniszczone znajdują się w piwnicach, na strychach, w komórkach czy składzikach.   

II etap  przygotowanie wystawy w holu naszej szkoły.  Znalazły się tam przedmioty z lat 20-80  XX wieku  m.in.  stare przedmioty gospodarstwa domowego: kołowrotki, cepy,  żelazka żeliwne, młynki, maselnice,  maszyny do szycia Singer, zegarki, metalowy termofor, a nawet  pralka Frania.

Wśród eksponatów mogliśmy zobaczyć również: gramofon, stare radia, maszyny do pisania, drewniane narty biegowe, książki, haftowane obrazy,  aparaty fotograficzne, pieniądze, a nawet świadectwo szkolne z 1922 roku. W sumie zwiedzając nasze „Muzeum w szkole” mogliśmy podziwiać 194 dawne przedmioty.

III etap – finał akcji „ Muzeum w szkole ” odbył się 29 maja 2015 r., gdzie zaproszeni goście udzielili mini-wykładów  o następującej tematyce:

  • Pani Adelina Skupiewska – Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego   –  w zakresie ciekawostek medycyny i jej początków,
  •  Pan Kazimierz BrzykPrzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego – sport i turystyka,
  •  Pan Marian Lambert – historia fotografii.

W tym dniu nagrodzona została klasa 1 „a”, która zgromadziła największą ilość eksponatów – 56 przedmiotów.

Klasy 4 „a”  (43 eksponaty) i  6 „b” (18 przedmiotów)   otrzymały dyplom i „słodki upominek” .

Organizator jeszcze raz dziękuje za włączenie się w tą edukacyjną akcję. 

{gallery}muzeum_w_szkole{/gallery}