Kolorowy Korowód Bajkowych Postaci, zorganizowany przez Oddział dla Dzieci PiMBP w Brzesku na zakończenie Brzeskich Dni Książki, przeszedł po raz drugi ulicami naszego miasta. Było to 28 maja 2015r. Punktualnie o godz. 10.30 spod Biblioteki dziecięcy korowód ruszył na Plac Kazimierza, śpiewając głośno piosenki i skandując hasła związane z książką i biblioteką. Kolejnym przystankiem był odnowiony Rynek, a “stacją” końcową Korowodu był budynek Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Uczestnikami byli m.in. nasi uczniowie z kl. 5c wraz z wychowawczynią Agatą Podłęcką. Happening oznajmiał mieszkańcom Brzeska, że dzieci nie muszą spędzać czasu przed komputerami, ale mogą cieszyć się książkami, zabawą i wspólną radością.

Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe gadżety i niespodzianka – spektakl pt. „Nie ma tego złego?  w wykonaniu uczniów i nauczycieli z PSP nr 3 w Brzesku.

Impreza ma na trwałe wpisać się w kalendarz przygód dzieci z książką.

{gallery}bajkowe_postacie{/gallery}