W roku szkolnym 2015/2016 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, zawiązała się grupa sportowa o profilu piłki siatkowej, skupiająca w swoich szeregach uczennice i uczniów obecnych klas czwartych i dwie osoby z klasy trzeciej.

Jest to już trzecia z kolei edycja trzyletniego projektu innowacyjnego autorstwa mgr Urszuli Kural i mgr Szczepana Smolenia, wychodząca naprzeciw zainteresowaniu młodych sportowców, wypełnianiu wolnego czasu pozalekcyjnego oraz promowaniu zdrowego stylu życia. Na czas nieobecności pani Uli, zajęcia z dziewczętami zaczął prowadzić mgr Marcin Gromadzki. Dzieci uczęszczające do grupy sportowej reprezentują naszą szkołę w zawodach klubowych jako UKS „VOLLEY” Brzesko.

Po pięciu miesiącach ciężkich treningów, wewnątrzgrupowych i międzyszkolnych zawodów minisiatkówki, 10 lutego 2016 roku zorganizowany został miniturniej połączony z uroczystym rozdaniem strojów sportowych. Komplet ubrań dla młodych zawodników nie byłby możliwy gdyby nie pomoc finansowa i organizacyjna w osobach Burmistrza Miasta Brzeska Grzegorza Wawryki, Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku Urszuli Białki oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszki Stós-Stawiarz. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice, którzy mieli okazję podziwiać niemałe już umiejętności sportowe swoich pociech, kulturalny doping oraz postawę fair play na boisku i poza nim.

Skład grupy sportowej przedstawia się następująco: Kaja Baran, Patrycja Baranek, Klara Filipowska, Emilia Majdyś, Wiktoria Mysińska, Patrycja Nalepa, Emilia Nazimek, Aleksandra Serwatka, Julia Sumara, Wiktoria Szałas, Emilia Śledź, Oliwia Trybalska, Ewa Wawryka oraz Konrad Augustyn, Franciszek Bochenek, Damian Dębiński, Rafał Hajdo, Franciszek Janas, Oliwier Klimczak, Hubert Kusiak, Aleksander Kuś, Jakub Machowski, Kacper Majda, Szymon Mida, Bartosz Oleszczuk, Tadeusz Sacha i Antoni Zoremba. Prowadzącymi zajęcia są mgr Szczepan Smoleń i mgr Marcin Gromadzki.

Mamy nadzieję, że młodzi adepci siatkarskiego rzemiosła, nawiążą do wspaniałych sukcesów sportowych swoich starszych poprzedników, którzy w swoim dorobku posiadają m.in.: Wicemistrzostwo Polski Szkół Podstawowych chłopców zdobyte w 2012 roku w Głuchołazach, Mistrzostwo Małopolski Szkół Podstawowych chłopców – 2012, Wicemistrzostwo Małopolski Szkół Podstawowych chłopców – 2015, V miejsce w Województwie Małopolskim w minisiatkówce dziewcząt – 2012 oraz coroczne mistrzostwa gminy i powiatu brzeskiego w kategorii dziewcząt i chłopców. Wychowankowie naszych siatkarskich klas sportowych obecnie występują w młodzieżowych zespołach najlepszych drużyn w Polsce czyli w PGE Skrze Bełchatów, Jastrzębskim Węglu i Effectorze Kielce.

{gallery}nastepcy_mistrzow{/gallery}