W naszej szkole tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 4c i 4d z koła teatralnego pod kierunkiem Agaty Podłęckiej przedstawili czterokrotnie wesołe jasełka pt. „Nie taki diabeł straszny”. Spektakl obejrzały wszystkie dzieci ze szkoły, a po południu rodzice i zaprzyjaźnieni goście.

Ogromną radość sprawiło przybycie ok.300 dzieci z brzeskich przedszkoli wraz z wychowawczyniami. Szkoła na chwilę zamieniła się w radosny teatr pełen wdzięcznych, rozbawionych widzów, którzy żywiołowo reagowali na treści sztuki. Po spektaklu był czas na rozmowę z aniołkami, diabełkami, pasterzami, królami, Maryją i Józefem oraz na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dzieci zostały też ugoszczone łakociami przygotowanymi przez samych uczniów i otrzymały papierowe śnieżynki.
Jasełka opowiadały o małym zagubionym aniołku i równie malutkim diabełku, których zetknął los na ziemi i zaczęły sobie pomagać w drodze do Betlejem. Diabełek został obity przez stare diabły, ale uratował swą duszę i przyłączył się do anielskich chórów, adorując Maleńkiego w stajence. Pomocy udzielili mu też poczciwi pastuszkowie wędrujący do szopki. Mały aniołek wykazał się męstwem i bohaterstwem i jak przystało na jasełka, zło zostało pokonane przez niebiańskie siły.
Dzieci wspólnie kolędowały i wysłuchały ślicznych pastorałek przeplatających wartką akcję sztuki. Mogły też podziwiać kolorową, wdzięczną scenografię przygotowaną przez panią Agatę Podłęcką z pomocą pani Anny Serwin.
To był bardzo miły i pełen świątecznego nastroju dzień.

<p>{gallery}nietakidiabel{/gallery}</p>