W dniach 18-19 listopada 2016 roku, Szczep Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, zorganizował nocną zbiórkę harcerską pod hasłem „Nasi bohaterowie – spotkanie pokoleń”. Na zaproszenie komendantki szczepu phm. Renaty Rożkowicz oraz pwd. Marcina Gromadzkiego, przybyli również harcerze, którzy mieli przyjemność uczyć się w „dwójce”.

W spotkaniu pokoleń uczestniczyło blisko 70. harcerzy wywodzących się z trzech szczepowych drużyn: majora Hubala, Stefana Starzyńskiego i Henryka Sucharskiego. Zbiórka rozpoczęła się od przypomnienia biografii trzech bohaterów, którą przygotowały druhny Ola i Zosia, następnie po Apelu Powitalnym, wszyscy zasiedli do świeczowiska, podczas którego śpiewy i zabawy przeplatane były wspomnieniami najstarszych uczestników ze swojego harcerskiego życia. Ciekawym elementem spotkania była również specjalnie przygotowana prezentacja zdjęć oraz filmików z różnego rodzaju biwaków, zlotów, obozów czy turniejów harcerskich. Po grze patrolowej, w której osobno udział wzięli harcerze ze szkoły podstawowej oraz harcerze starsi, przyszedł czas na kolejny punkt programu czyli na Bezsenną Noc… Była to odpowiedna pora na wspólne gry i zabawy, pogawędki w grupach, oglądanie filmów czy śpiewaniu piosenek. Niektórzy w tych zajęciach przetrwali przez całą noc.

Nazajutrz przed śniadaniem odbył się apel, na którym m. in. podsumowano współzawodnictwo w grze patrolowej i omówiono cały przebieg „Nocnej Zbiórki”. Drużynowi już zapowiedzieli, że za parę lat postarają się o zorganizowanie kolejnego spotkania pokoleń.{gallery}nocna_zb2016{/gallery}