W dniu 22 listopada Samorząd Uczniowski już po raz trzeci zorganizował w naszej szkole „Dzień Ucznia” w ścisłym powiązaniu z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przypadającego corocznie na dzień 20 listopada. Jest to święto samorządności uczniowskiej, czyli tego, co uczniowie potrafią sami zrobić dla siebie, święto zabawy według ustalonych przez przedstawicieli Samorządu reguł oraz doskonała okazja do nabywania umiejętności społecznych. Imprezę główną poprzedziła ogólnoszkolna debata, w której wzięli udział przewodniczący Samorządów wszystkich klas oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego, a której efektem było sporządzenie dokładnego planu przebiegu imprezy.

Zespoły klasowe nosiły w tym dniu najczęściej własnoręcznie wykonane, zabawne i ciekawe gadżety, dzięki czemu szkolne korytarze były pełne kolorów. W czasie przerw wszyscy uczniowie bawili się w wybranych przez siebie kącikach tematycznych. W tym roku powstało pięć kącików. Program pacy każdego z nich oraz pomoce przygotowali uczniowie prowadzący:

1. Kącik sportowy prowadziła Oliwia Olchawska z klasy 6a
2. Kącik taneczny prowadziła Julia Warkocz z klasy 4d
3. Kącik rękodzieła i origami prowadziły Julia Polkowska, Aleksandra Reczek i Karolina Romańska z klasy 6a oraz Emilia Sacha i Małgorzata Kukułka z klasy 5c
4. Kącik plastyczny prowadziła Gabriela Duda z klasy 5a i Jakub Pacura z klasy 4a
5. Kącik teatralny prowadził Hubert Kusiak z klasy 5b
Materiały do pracy w kąciku plastycznym zakupili sponsorzy.

Należy podkreślić, że twórczy charakter pracy kącików zachęcił do uczestnictwa w zabawie bardzo wielu uczniów, prawie nikt nie biegał, panowała miła atmosfera. W kąciku plastycznym każdy zespół klasowy namalował swojego dinozaura i dzięki temu mogła powstać obszerna wystawa pod hasłem „Szkolny Park Dinozaurów”.
Równie ważnym punktem programu tego dnia był Międzyklasowy Konkurs Krzesełkowy o „Uścisk dłoni Pani Dyrektor”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przebiegał w trzech kategoriach: klasy 0-3, klasy 4-6, nauczyciele i rodzice. Przy dobrej muzyce uczestnicy świetnie się bawili, choć rywalizacji towarzyszył mocny doping.
Wspólnie z uczniami bawiło się i pomagało w przeprowadzeniu imprezy wielu nauczycieli oraz rodziców, którzy dodatkowo częstowali cukierkami. Należą się im ogromne podziękowania.

{gallery}dzucznia2016{/gallery}