W 103 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się uroczystości, w które włączyła się cała społeczność szkolna i przedszkolna.
W ramach działań zorganizowano akcję wypisywania cytatów znanych Polek i Polaków „Warte zapamiętania”, w którą włączyło się wielu uczniów. Przygotowywali oni karty z wartymi zapamiętania myślami, które przepięknie ozdobione zawisły na szkolnych korytarzach.
Została również przygotowana wystawa „Ojcowie Niepodległości” prezentująca sylwetki osób zasłużonych dla niepodległości naszej Ojczyzny.
Kolejnym działaniem było przeprowadzenie konkursu na najładniejszą gazetkę i dekorację w swojej klasie. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach – klasy 0-III i IV-VIII. Do konkursu przystąpiły prawie wszystkie klasy. Uczniowie przygotowali przepiękne i przekazujące wiele patriotycznych treści gazetki. Ich twórcy zasługują na gratulacje i pochwały. Dzięki ich zaangażowaniu szkoła zrobiła się biało-czerwona.
Komisja konkursowa w składzie: mgr Dorota Pstrąg i mgr Małgorzata Pikulska postanowiła przyznać dla klas: 2c i 2 d – i klas: 4 d i 5c nagrodę w postaci pozytywnych wpisów z zachowania i pochwały wychowawcy klasy dla każdego ucznia. Komisja wyróżniła ponadto następujące klasy: w kategorii 0-III klasy: 1a, 1c, 2a, 2b, 3b, 3d, 3f natomiast w kategorii klas 4-8 klasy: 5a, 6a, 7a, 8a, 8b, 8e. Wyróżnione klasy otrzymują pochwałę wychowawcy klasy. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy wielkie podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w dekorację sal.
Najważniejszym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było wspólne zaśpiewanie przez całą społeczność szkolną hymnu państwowego 10 listopada o godzinie 11.11 oraz kilku patriotycznych pieśni. Przez szkolne korytarze niosło się echo śpiewu uczniów, które na długo pozostanie w naszych sercach.