Jak co roku, brzeski BOSiR zorganizował Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP. Do tej rywalizacji, która odbywała się pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, zostali zgłoszeni uczniowie klas pierwszych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Brzesku. Młodzi pływacy zostali wyselekcjonowani z dwóch grup, uczęszczających na dodatkowe zajęcia, które od początku bieżącego roku szkolnego prowadzą instruktorzy w osobach mgr Magdaleny Mardoń, mgr Magdaleny Sajdak i mgr Marcina Gromadzkiego.

Już sam start był wielkim sukcesem dla piętnastki zgłoszonych oraz ogromnym przeżyciem dla rodziców, którzy swoje pociechy po raz pierwszy zobaczyli w pływackiej rywalizacji. Zawody dla naszej grupy skończyły się dwoma medalami – srebrnym dla Wiktorii Wójcik w stylu klasycznym oraz brązowym dla Macieja Kusiaka w stylu dowolnym. Oprócz medalowej dwójki w zawodach udział wzięli: Amelia Salamon, Natalia Jedynak, Maria Koczwara, Barbara Zoremba, Maja Leśniak, Maja Libera, Kinga Gicala, Emilia Wnęk, Anna Janas, Emilia Nowacka, Alicja Krzemień, Julia Żak oraz Antoni Banaśkiewicz.

Pierwszaki już zapowiedziały swój start w następnych zawodach organizowanych przez BOSiR, a ich opiekunowie mają nadzieję, że liczba startujących powiększy się o kolejne grono młodych zawodników.

{gallery}basen{/gallery}