Ogromnym sukcesem naszych uczniów zakończyły się Finały Małopolskich Sztafetowych Biegów Przełajowych, które odbyły się 29 kwietnia 2015 r. w Nowym Targu. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe) w kategorii chłopców, młodzi sportowcy z PSP 2 Brzesko, osiągnęli historyczny sukces, zdobywając wicemistrzostwo województwa w konkurencji 9 x 1000m.

Bieg ten wygrała szkoła podstawowa z Łącka. Dla przypomnienia podajemy fakt, że w ubiegłym roku zawodnicy z brzeskiej „dwójki” wywalczyli brązowy medal. W drodze do nowotarskiego finału, mistrzowska sztafeta z ogromną przewagą wygrywała gminne i powiatowe eliminacje, odbywające się w Brzesku. W skład drużyny weszli: Kamil Hebda, Michał Wójcik, Jan Lewandowski (czwarte klasy), Jakub Żurawski, Damian Boroń, Piotr Owca (piąte klasy) oraz Mateusz Bolek, Mateusz Łanocha i Bartłomiej Ciuruś z klas szóstych. Opiekunem był mgr Marcin Gromadzki.

Na kolejne, lekkoatletyczne medale będziemy czekać do jesiennych, indywidualnych biegów przełajowych.

{gallery}lekko{/gallery}