W dniu 26 października 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej za rok szkolny 2014/2015.

W tym uroczystym dniu w podsumowaniu udział wzięli zaproszeni goście – m. in. Vice Wojewoda Małopolski Wojciech Szczepanik, Vice Kurator Oświaty w Krakowie Grzegorz Baran, Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor. Uroczystego otwarcia podsumowania dokonał Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie Waldemar Gramek oraz prowadzący całą uroczystość Vice Prezes MSZS w Krakowie Feliks Piwowar.Następnie nagradzane zostały szkoły, które w punktacji szkół zajęły od 1-12 miejsca w Województwie Małopolskim. Nagradzane zostały szkoły w kategorii rocznikowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe), Gimanzjady i Licealiady w Małopolsce. W następnej kolejności podsumowania wyróżnienia otrzymali nauczyciele, działacze oraz osoby, które swoim zaangażowaniem, pomocą, doświadczeniem, wsparciem i radą działają na rzecz dzieci i rozwoju sportu szkolnego. W przerwach między rozdawaniem poszczególnych wyróżnień, swoje programy zaprezentowały zespoły taneczne Katcharsis oraz Jump Step Crew, które swoimi występami uświetniły i uatrakcyjniły naszą uroczystość.

Miło nam jest zakomunikować, że za rok szkolny 2014/2015 dwie szkoły z powiatu brzeskiego znalazły się na wysokich lokatach w małopolskim rankingu. W kategorii szkół podstawowych – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku wywalczyła 7. pozycję, a Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku zdobyło 8. miejsce. Wyróżnionymi przez MSZS Kraków nauczycielami wychowania fizycznego w/w szkół zostali mgr Szczepan Smoleń, mgr Marcin Gromadzki (PSP nr 2) oraz mgr Renata Hamielec (PG nr 2). W trakcie uroczystej Gali obecni byli również uczniowie naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym przyczynili się do tak wspaniałego sukcesu, występując na wojewódzkich arenach sportowych: Karolina Laska – mistrzyni gminy i powiatu oraz 21. miejsce w województwie w narciarstwie alpejskim, Kamil Hebda i Jan Lewandowski – mistrzowie gminy i powiatu oraz wicemistrzowie województwa w sztafetowych biegach przełajowych.

Oto nagrodzone szkoły:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Pkt.

1. miejsce – SP 75 Kraków 48,5

2. miejsce – SP Kościelisko 45

3. miejsce – SP 7 Nowy Sącz 35

4. miejsce – SP 5 Nowy Targ 34

5. miejsce – SP 2 Nowy Sącz 30,5

6. miejsce – SP 91 Kraków 30

7. miejsce – PSP 2 Brzesko 29,5

8. miejsce – SP Szczucin 29

9. miejsce – SP 2 Myślenice 28

10. miejsce – SP Wiśniowa 27,5

11. miejsce – SP Chochołów 27

Sklasyfikowanych zostało106. szkół.

{gallery}gala_sport{/gallery}