„Każdy dzień może być przygodą” pod takim hasłem już po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbyła się półkolonia letnia 2017r.
Przesz dwa tygodnie uczniowie odkrywali radość przebywania razem i przeżywania wspólnych przygód – pod kierownictwem pani mgr Elżbiety Gibas. Każdy dzień pobytu na półkolonii realizowany był pod innym hasłem: „Poznajmy się”, „Beztroska zabawa”, „Sprawy i bezpieczny”, „Dzień na tak”, „W świecie bajki”, „Radosna twórczość”, Do rytmu, do melodii”, „Radość, przyjaźń”, „Kosmiczna przygoda”, „Pożegnalne spotkanie”.

Ponad 100 uczestników półkolonii integrowało się podczas wspólnych zabaw i wycieczek m.in. na Rancho Pasja, do Komendy Policji w Brzesku, Ochotniczej Straży Pożarnej, RCKB w Brzesku, gdzie odbywały się dyskoteki oraz warsztaty taneczne. Duży entuzjazm wzbudziły przeprawy promem do obozu w Piaskach Drużkowie, gdzie pod okiem fachowców: pani Renaty Rożkowicz i panaMarcina Gromadzkiego dzieci poznawały zasady współzawodnictwa podczas gier i zabaw terenowych. Niespodzianką był pobyt na farmie alpaków w Jurkowie, skąd uczestnicy półkolonii wywieźli niezapomniane wrażenia obcując z alpakami pochodzącymi z Chile. Dzieci mogły pogłaskać, nakarmić zwierzęta, pobawić się na mini plaży i zaprzyjaźnić się z berneńskim psem pasterskim, który pilnował zagrody. Ogromne zainteresowanie wzbudziło mobilne planetarium, w którym dzieci mogły – pod wielką kopułą – poznawać kosmos. Razem z bohaterami Planetarium Orbitek zwiedzały drogę mleczną i oglądały naszą galaktykę. Uczestniczyły w zajęciach pod nazwą „Wirujące farby”, w których to każdy uczestnik wykonywał niekonwencjonalną pracę plastyczną. Całość programu wzbogacona została o warsztaty z języka angielskiego, które prowadzone były przez panią Paulinę Kopacz dyrektor filii szkoły językowej Early Stage. Wspólne przygody i niezapomniane wrażenia z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Nad bezpieczeństwem dzieci podczas półkolonii czuwali wychowawcy poszczególnych grup: Paulina Bochenek, Monika Budnik, Katarzyna Kania, Edyta Klimek, Katarzyna Lechowicz, Ewa Łupińska-Toroń, Daria Mleczko, Magdalena Olchawska, Maria Pabian, Patrycja Pytel, Barbara Turlej oraz Seweryn Kozub.

{gallery}polkol2017{/gallery}