13 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem Polska i jej sąsiedzi w Unii Europejskiej. Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o państwach członkowskich UE, poznać ich symbole narodowe, położenie geograficzne, kulturę, tradycje.

W myśl zasady: uczyć bawiąc, uczniowie klas VI wraz z wychowawcami przygotowali dla swoich młodszych kolegów prezentacje wylosowanych państw. Klasa VI a zabrała nas w podróż w czasie, przedstawiając historię Polski od jej legendarnych początków po współczesność. Z klasą VI b odbyliśmy przejażdżkę pociągiem czeskiej kolei w rytmie popularnego przeboju Malowany dzbanku, poznając przy okazji ciekawostki na temat Czech. Z VI c wybraliśmy się na Słowację. Tam czekał na nas już Janosik wraz ze swymi kompanami . Uczniowie ubrani w stroje ludowe zatańczyli również dla nas i pięknie zaśpiewali. Spotkanie zakończyli uczniowie klasy VI d, którzy zabrali nas na Litwę. Przypomnieli jej historię i związki z Polską . Na scenie pojawił się między innymi Władysław Jagiełło.

Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia wszystkim uczniom klas VI , a przede wszystkim wychowawcom, którzy czuwali nad przebiegiem przygotowań do występów.

{gallery}unia{/gallery}