Znaczenie i przesłanie Świąt Wielkanocnych przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Stąd w szkołach przed świąteczną przerwą aż huczało od życzeń i uroczystych akademii. Nie brakło poranka wielkanocnego i w naszej szkole, który miał miejsce 30 marca 2015r.

Najpierw była część oficjalna. Pani dyrektor Urszula Białka po podsumowaniu organizowanego przez szkolną świetlicę barwnego, pełnego artystycznych realizacji konkursu na ozdobę wielkanocną rozdała nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom, a było ich bardzo wielu. Następnie wręczyła certyfikat eksperta ds. Statutu Szkoły 2015 wyłonionego spośród zmagających się o ten tytuł piątoklasistów. Został nim Mateusz Sacha z kl. 5c.

Potem nastąpiło dzielenie się dobrym słowem i świątecznymi życzeniami, aż  nadszedł czas na montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 5c pod kierunkiem pani Agaty Podłęckiej, przeplatany scenami dramowymi i doniosłymi, dynamicznymi, przepełnionymi mocą dziecięcych głosów piosenkami w wykonaniu chórku pana Andrzeja Gicali  „Ziarenka Nadziei”. Ogrom zaangażowanych dzieci wystrojonych w żółte i zielone ubrania wszystkich wprawiał w radosny nastrój i wyzwalał pokłady serdeczności.  Mali aktorzy opowiedzieli swą dramą historię człowieka szarpanego złośliwym wiatrem, który z każdym, mocniejszym podmuchem chciał udowodnić swą potęgę i rozpłaszczyć  go. Wiatr nie pokonał ciepłego, wdzięcznego słońca. Wystarczyło, że udzieliło swych promieni, by człowiek sam zdjął płaszcz i poczuł się dobrze. Tak ogrzewa miłość. Nie brakło dyngusowych obyczajów polewania dziewcząt wodą i smagania chłopców baziowymi witkami. Tradycji stało się zadość.

O radość, pamięć, o tradycję, o spuściznę naszych ojców i dziadów musimy dbać. Tylko wtedy przetrwa naród.

{gallery}wielkanoc{/gallery}