4 grudnia 2015 roku na basenie w Brzesku odbyły się powiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i drużynowym. W zawodach wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu brzeskiego. Pływacy rywalizowali na dystansie 50 m w stylu: klasycznym, grzbietowym, dowolnym oraz w sztafecie 8×50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wystąpiła w składzie: Zofia Górska, Maja Czerczak, Maria Falkowska, Karolina Laska, Barbara Górska, Oliwia Gacek, Milena Kuta, Laura Kaczmarek, Dominika Kraj i najmłodsza w żeńskiej ekipie, trzecioklasistka Judyta Kusion. W drużynie chłopców znaleźli się Łukasz Olszewski, Natan Toroń, Witold Piróg, Jakub Żurawski, Tomasz Sadlej, Eryk Kądziołka, Hubert Kusiak i najmłodszy uczestnik imprezy Michał Płachta z drugiej klasy.

Nasi pływacy wypadli na miarę swoich oczekiwań, zdobywając indywidualnie trzy medale (jeden srebrny i dwa brązowe), wśród których najmilszą niespodziankę w stylu dowolnym sprawiła Judyta Kusion, zgarniając brązowy krążek. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli Tomasz Sadlej (srebro) i Łukasz Olszewski (brąz), również w stylu dowolnym. Cała trójka zapewniła sobie awans do finałów wojewódzkich, które w lutym odbędą się w Nowym Sączu. W zawodach drużynowych nasze reprezentacje zajęły dwa drugie miejsca, które również premiowane zostały awansem do finałów województwa małopolskiego. Opiekunami szkolnych drużyn pływackich byli mgr Renata Rożkowicz i mgr Marcin Gromadzki.

{gallery}plywanie2015{/gallery}