Dnia 5 czerwca na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Powiatowy Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych, organizowany przez
Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Brzesku. Do zabawy przystąpiły szkoły z Iwkowej, Tworkowej, Jadownik oraz Brzeska. Dzięki integracji sportowej szkół z gminy i powiatu turniej dostarczył wiele pozytywnych wrażeń zawodnikom.

Nagrody za udział wręczyli Wicestarosta powiatu brzeskiego Ryszard Ożóg, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Dyrektor Szkoły nr 2 Urszula Białka. Poniżej końcowa klasyfikacja oraz przyznane wyróżnienia indywidualne:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku (I) – 16 pkt
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku (II) – 13 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Iwkowej – 11 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku (II) – 8 pkt
5. Szkoła Podstawowa w Tworkowej – 6 pkt
6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach – 3 pkt
7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku (I) – 0 pkt

Najlepszy zawodnik: Filip Strzelec -Szkoła Iwkowa
Najlepszy bramkarz: Szymon Wolsza – Szkoła nr 2 Brzesko
Król strzelców: Dawid Okas – Szkoła nr 3 Brzesko

Organizatorzy turnieju składają podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Brzesku
i Gminy Brzesko za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla zespołów oraz dzieci, które brały udział
w konkursach indywidualnych, rodzicom za pomoc w organizacji turnieju oraz Panu Łukaszowi Kądziołce – właścicielowi Pizzerii Soprano za ufundowanie poczęstunku dla dzieci.
Mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz zawodów sportowych naszego regionu.

{gallery}tpn2018{/gallery}