To już stało się tradycją, że dzieci z koła teatralnego z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Brzesku pod kierunkiem polonistki Agaty Podłęckiej zapraszają w swe progi tuż przed Świętami Bożego Narodzenia swych najmłodszych kolegów i koleżanki z brzeskich przedszkoli na sztuki o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej. W tym roku klasa 5c wraz z wychowawczynią przygotowała zabawne, pełne dynamicznych zwrotów akcji godzinne jasełka pt. „Przechytrzyć złego”.

18 grudnia 2014 roku sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi przedszkolaczkami, z której za chwilę dochodził spontaniczny śmiech i brawa. Dzieci z rozbawieniem śledziły losy diabełków – gamoni, niezdarnego króla Heroda, jego ochroniarzy, poczciwych pastuszków, sprytnych i energicznych aniołów i poczynania bezwzględnej śmierci. Razem z młodymi aktorami śpiewały i klaskały. Ugoszczone słodyczami i ozdobnymi gwiazdkami przygotowanymi dla nich przez samych uczniów, po sesji zdjęciowej przy strojnej dekoracji dla chętnych wyruszyły na obiad do swych przedszkoli. Mali aktorzy natomiast jeszcze 3 razy występowali przed pełną salą: dla klas 1-3, dla klas 4-6, a wieczorem dla rodziców, dziadków, rodzeństwa i bliskich znajomych.  Duch Świąt Bożego Narodzenia został rozesłany do wielu domów.

 

{gallery}przechy_zlego{/gallery}