Z okazji Dnia Myśli Braterskiej w dniach 04-14.03.2016r. Szczep Drużyn ZHP im. Bohaterów Września wziął udział w Publicznej Zbiórce Pieniędzy, której organizatorem był Hufiec Brzesko. W tych dniach harcerze zbierali datki do puszek na działalność Hufca oraz na leczenie i rehabilitację naszej szkolnej koleżanki Izy.

Hojność społeczności szkolnej i mieszkańców Brzeska przerosła nasze oczekiwania ponieważ zebraliśmy łączną kwotę 3460zł. Aktywnością w tej akcji wyróżnili się: Barbara Górska, Karolina Romańska, Aleksandra Reczek, Zofia Górska, Karol Suchomel, Szymon Opoka, Justyna Baniowska oraz Kinga Dorosz.

19 marca 2016 roku w Krakowie odbyło się Święto ZHP Chorągwi Krakowskiej. W tej uroczystości nie mogło zabraknąć harcerzy ze Szczepu Bohaterów Września z PSP 2 w Brzesku. Dwa patrole: “Zielone Gromy” i “Brygada RR” przyjechały do Krakowa aby wraz z dwoma tysiącami skautów z całej Chorągwi Krakowskiej wziąć udział w uroczystym Apelu na Rynku Głównym. Po nim uczestnicy rywalizowali z innymi drużynami w grze miejskiej, której hasłem w tym roku było “Podaj Dalej”. Harcerze, poruszając się z kompasem wokół Rynku Głównego, szukali ciekawych miejsc, musieli też wykazać się wiedzą z pionierki obozowej, techniki harcerskiej oraz rozwiązywać zagadki obozowe. Nasi podopieczni w atmosferze dobrej zabawy, bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, miło i aktywnie spędzając cały sobotni dzień. Opiekunami harcerzy były druhny: phm. Renata Rożkowicz i Alicja Pawlina.  

 

phm. Renata Rożkowicz

{gallery}zbiorka-zhp{/gallery}