Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces w X EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO „NA TATRZAŃSKIM SZLAKU” 2014/2015   ph. „Pogodne wędrowanie”  organizowanym przez Zespół Szkół w Poroninie i Tatrzański Park Narodowy pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

  

Celem konkursu od lat jest budzenie wrażliwości na piękno tatrzańskiej przyrody, propagowanie turystyki górskiej i kształcenie kompetencji literackich uczniów.

Tematem konkursu są Tatry, refleksje nad pięknem i magią tego wyjątkowego miejsca, związki człowieka z naturą oraz perspektywy i  zagrożenia górskiej przyrody.

Jury wyłoniła laureatów klas IV – VI spośród kilkudziesięciu szkół podstawowych z Małopolski, które zgłosiły do konkursu 158 prac w 3 kategoriach. Uczniowie z PSP nr 2 w każdej zajęli wysokie lokaty w finale wojewódzkim:

  • w opowiadaniu z elementami humoru, którego akcja toczy się w Tatrach – 2 miejsce przypadłoMateuszowi Sacha z kl.5c i wyróżnienie Mai Kluz z kl.6b (opiekun Agata Podłęcka),
  • w komiksie nawiązującym tematycznie do ochrony tatrzańskiej przyrody –
  • 3 miejsce otrzymałaMaria Falkowska z kl. 4b (opieka Ewa Karaś),

 

  • zaś w małej formie dramatycznej, np. jednaktówce, której zdarzenia rozgrywają się w tatrzańskiej scenerii – 2 miejsce zdobyłaJulia Bodura z kl. 5c (opieka Agata Podłęcka).

 

9 kwietnia 2015r. uczniowie wzięli udział w wielkiej gali rozdania nagród w Zakopanem w o środku Tatrzańskiego Parku Narodowego i oprócz gratulacji zostali obdarowani cennymi nagrodami. Czekały na nich również niespodzianki w postaci oprowadzania po zbiorach TPN oraz wykwintny poczęstunek.

Gratulujemy małym literatom i życzymy dalszych sukcesów.


{gallery}laureaci_zakopane{/gallery}