W dniach 10-12 czerwca br. w ośrodku harcerskim w Piaskach Drużkowie, na ostatnim biwaku przed wakacjami, spotkało się w sumie 50 harcerzy i instruktorów naszego Hufca. Tym razem tematem przewodnim biwaku były Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Harcerze w ciągu 3 dni zrealizowali wszystkie zadania na sprawność Znawca ŚDMu, czyli m.in. zapoznali się z historią spotkań, sylwetkami Patronów, wzięli udział w grze miejskiej, w której musieli wykazać się znajomością języków obcych, nauczyli się choreografii do tegorocznego hymnu ŚDMu. Harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, pod opieką phm. Renaty Rożkowicz oraz pwd. Marcina Gromadzkiego, brali również udział w wieczornym ognisku, poświęconym w/w tematyce, a pierwszy raz, w tego typu biwaku, udział wzięła, wraz z rodzicami, nasza nowa harcerka Izabella Faron. W niedzielę po Mszy Św. i Apelu Pożegnalnym harcerze rozjechali się do swoich domów.

{gallery}biwak_hufca2016{/gallery}