Finałem Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kluszkowcach koło Nowego Targu, zakończyliśmy szkolny sezon narciarski 2014/2015, który bogato obfitował w „medalowe żniwa” naszych uczniów. Rywalizacji na szczeblu wojewódzkim ton nadawali narciarze z powiatów górskich (nowotarski, tatrzański, nowosądecki czy limanowski), którzy jazdę na nartach traktują jak chleb powszedni dlatego też reprezentantom naszej szkoły wypadało cieszyć się z dwóch 21. lokat Karoliny Laski i Kacpra Fijałkowskiego oraz 25. pozycji Zuzanny Kotyńskiej.

Oprócz nich udział w wojewódzkim finale wzięły Anna Szewczyk, Laura Kaczmarek, Mateusz Szewczyk i Kacper Cierniak. Zanim jednak doszło do tego finału, po drodze mieliśmy wyjazdy na potyczki na szczeblach lokalnych. W zawodach gminnych, w kategorii dziewcząt klas I-IV najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Laska z klasy 4a, a trzecie miejsce wywalczyła Laura Kaczmarek z 3b. W tej konkurencji mieliśmy najmłodszą uczestniczkę w osobie Anielki Wojnowskiej z klasy pierwszej. W kategorii chłopców klas I-IV miejsca tuż za „pudłem” zajęli Mateusz Szewczyk oraz bracia Kareccy. Zuzanna Kotyńska z klasy 6b zdobyła srebrny medal w klasyfikacji dziewcząt klas V-VI, a walkę o brązowy krążek minimalnie przegrały uczennice klasy szóstej Anna Szewczyk, Klara Kaczmarek i Emilia Szydłowska, zajmując odpowiednio czwartą, piątą i szósta lokatę. Mistrzem gminny chłopców klas V-VI został niespodziewanie Remigiusz Mietła, który wyprzedził swojego kolegę z klasy 6b Kacpra Fijałkowskiego. Warto odnotować fakt, iż „Fiołek” zdobył srebrny medal pomimo upadku w początkowej fazie slalomu. Oprócz w/w uczniów w zawodach wzięli również reprezentanci klasy Vc: Kacper Cierniak, Bartłomiej Kózka, Piotr Owca i Piotr Ropek. 

Na początku lutego, również gościliśmy w Kluszkowcach gdzie odbywały się zawody powiatowe. W tej rywalizacji zmienione nieco były kategorie wiekowe, niemniej jednak medali naszych uczniów nie brakowało! Mistrzem powiatu klas I-II został Mateusz Szewczyk, a swoje miejsca z zawodów gminnych powtórzyły Karolina Laska i Laura Kaczmarek (złoto i brąz). Wśród chłopców klas III-IV swój pierwszy szkolny sukces zanotował Karol Augustyn, który wywalczył brązowy medal, wyprzedzając swoich kolegów ze szkoły Marcela Matrasa i Wiktora Cierniaka. Prawie takie same wyniki mieliśmy w konkurencji dziewcząt klas V-VI. Drugie miejsce powtórzyła Zuzanna Kotyńska, a na czwartej pozycji znalazła się Anna Szewczyk. Prymat mistrza odzyskał Kacper Fijałkowski, który tym razem nie dał szans wszystkim swoim rywalom. Srebrny medal zdobył Wojciech Zachara z 6b, a znowu czwartą lokatę wywalczył Kacper Cierniak. Z kolei tym razem zawody pechowo zakończył Remigiusz Mietła, notując upadek w drugim przejeździe. 

Opiekunami wyjazdów byli: mgr Małgorzata Dobrzańska-Stefek, mgr Krzysztof Dobrzański, mgr Marcin Gromadzki i mgr Andrzej Piotrowski.

mgr Marcin Gromadzki

{gallery}narty-koniec{/gallery}