“Ślubuję być wzorowym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły …. swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

 

 

            Tradycją  Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku jest “Pasowanie na ucznia”. Dlatego dnia 13 października 2014 r. wszystkie pierwszaki w strojach galowych wraz ze swoimi rodzicami, wychowawcami, starszymi kolegami i koleżankami z klas drugich i trzecich oraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na sali gimnastycznej.

            Pani dyrektor Urszula Białka serdecznie wszystkich powitała, a następnie oddała głos dzieciom – one to bowiem były bohaterami tego spotkania. Głos zabrał również Burmistrz Miasta Grzegorz Wawryka.

Dzieci popisywały się umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Rodzice byli bardzo wzruszeni na widok swoich pociech. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i dopiero wtedy pani dyrektor  „czarodziejskim ołówkiem” pasowała ich na uczniów. Po zdanym wzorowo egzaminie uczniowie otrzymali dyplomy i książeczki SKO .

            Uroczystość ta była niezwykłym przeżyciem. Po Pasowaniu była chwila dla reporterów, czyli wszystkich, którzy to niezwykłe zdarzenie chcieli upamiętnić. Pierwszoklasiści byli zadowoleni i dumni, że zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Życzymy wszystkim dzieciom na starcie swojej kariery szkolnej samych sukcesów.

{gallery}slubowanie{/gallery}