Wzorem ubiegłego roku szkolnego na oddziale dziecięcym gości pani Bernadeta Klimek, która kieruje Oddziałem Dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.
Podczas spotkań z cyklu „Z biblioteczną wizytą” mali pacjenci oddziału dziecięcego mogą posłuchać bajek, wierszyków czy fragmentów opowiadań, które prezentuje nasz Gość.

Bohaterowie spotkań, które już za nami to na przykład żabka, wesoła ośmiornica, zwierzątka zamieszkujące olbrzymie drzewo. Każde spotkanie z książką, to także możliwość rozwijania umiejętności słuchania, wzbogacania wyobraźni, a także ćwiczenie kreatywności. Te ostatnie zdolności przydają się zwłaszcza w trakcie przygotowywania przez dzieci prac plastycznych inspirowanych tematem przewodnim czytelniczych spotkań.
Czekamy na kolejną wizytę, zaś pacjentów, którzy w tym czasie przebywają w szpitalu, do udziału w nich.