We wtorek 8 maja 2018 r. naszą szkołę oraz przedszkole odwiedził misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich – ks. Robbin Kamemba pracujący w parafii św. Marka w Kairze.

Stowarzyszenie Misji Afrykańskich (Societas Missionum ad Afros) jest rzymskokatolickim zgromadzeniem misyjnym, założonym w połowie XIX wieku przez ks. bp Melchiora de Marion-Brésillac. SMA od samego początku miało charakter międzynarodowy. Pierwsi misjonarze pochodzili z Francji, Hiszpanii i Włoch, a w miarę upływu czasu z kolejnych  państw europejskich. Dzisiaj SMA to wielka międzynarodowa rodzina złożona z misjonarzy pochodzących nie tylko z Europy czy Ameryki, ale również z Azji /Indie, Filipiny/  i wielu krajów Afryki, na przykład z Kenii. Misjonarze SMA posługują obecnie w 18 krajach Afryki, w tym też w Egipcie.

{gallery}ks_robbin2018{/gallery}